Blog

استیل چیست

نرده استیل

استیل به‌کاربرده شده در نرده استیل، لوله و اتصالات استیل چیست؟

آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از ۲% کربن دارد استیل یا فولاد نامیده می‌شود. بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در آن خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل‌پذیری مشخص می‌شود.

چه چیز باعث می‌شود استینلس استیل به‌کاربرده شده در درب استیل, نرده استیل، لوله و اتصالات استیل ، ضدزنگ باشد؟

درب استیل, نرده استیل، لوله و اتصالات استیل, نرده استیل, لوله استیل و اتصالات استیل وقتی ضدزنگ است که حداقل ۱۰٫۵% کروم داشته باشد. کروم پس از ترکیب با اکسیژن هوا اکسید کروم تشکیل می‌دهد که لایه‌ای روی استینلس استیل نرده استیل، لوله و اتصالات استیل, نرده استیل, لوله استیل و اتصالات استیل تشکیل می‌دهد. این لایه دیده نمی‌شود ولی باعث می‌شود ارتباط بین هوا و فلز از بین رفته و نرده استیل، لوله و اتصالات استیل, نرده استیل, لوله استیل و اتصالات استیل سالم بماند. مقدار بیشتر کروم و نیز برخی دیگر از عناصر موجود در آلیاژ شبیه نیکل و مولیبدن این لایه را تقویت کرده و خاصیت ضدزنگ بودن لوله و اتصالات استیل، نرده استیل، نرده استیل, لوله استیل و اتصالات استیل را افزایش می‌دهد.

فرق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ در چیست؟

استیل ۳۰۴ حاوی ۱۸% کروم و ۸% نیکل است درصورتی‌که استیل ۳۱۶ دارای ۱۶% کروم، ۱۰% نیکل و ۲% مولیبدن است. مولیبدن برای کمک به مقاومت در برابر خوردگی ناشی از کلراید(مثل آب دریا) به نرده استیل، لوله و اتصالات استیل, نرده استیل, لوله استیل و اتصالات استیل اضافه می‌شود.

حرف L بعد از نام استینلس استیل (مثل L316 ) نشانه چیست ؟

حرف L نشانه کلمه LOW carbon بوده ، بیانگر آن است که مقدار کربن آلیاژ به کمتر از ۰٫۰۳% کاهش پیداکرده است . این مقدار کم‌کربن باعث می‌شود بعد از عملیات جوشکاری ، همچنان لایه اکسید محافظتی روی سطح نرده استیل، لوله و اتصالات استیل, نرده استیل, لوله استیل و اتصالات استیل حضورداشته باشد.

آیا استینلس استیل به‌کاربرده شده در نرده استیل، درب استیل و لوله و اتصالات استیل قابل بازیافت است؟

استینلس استیل نرده استیل، لوله و اتصالات استیل, نرده استیل, لوله استیل و اتصالات استیل، ۱۰۰% قابل بازیافت است . استیل ضایعاتی ذوب‌شده و دوباره قالب‌گیری می‌شود. بین ۶۸ تا ۸۰ درصد از تولید لوله و اتصالات استینلس استیل، نرده استیل، لوله و اتصالات استیل, نرده استیل, لوله استیل و اتصالات استیل به روش بازیافت ضایعات صورت می‌گیرد .

آیا استینلس استیل می‌تواند در دماهای بالا و پایین لوله استیل کار کند؟

بله،  لوله و اتصالات استینلس استیل مقاومت بسیار خوبی در مقابل دماهای بسیار بالا ( تا هزار درجه سانتی‌گراد ) و بسیار پایین ( تا منفی ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد ) دارد.

نام‌گذاری استیل‌ها (۳۰۴،۳۱۶، . . .) توسط چه کسی صورت گرفته است؟

انجمن آهن و فولاد آمریکا (AISI) برای اولین بار اقدام به دسته‌بندی و نام‌گذاری استینلس استیل‌ها نمود و مشخصات فیزیکی و شیمیایی و نیز دستورالعمل تولید استیل را عرضه نمود.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *